"Sovice" trčale 12. put po keju u Novom Sadu

26. jun 2021.

nocni maraton u novom sadu

facebook

Iako je skup tradicionalno na Sunčanom keju tokom ove manifestacije takmičare tokom trke dočekaju zvezde i mesec. Jedan od najposećenijih događaja u zemlji, Novosadski noćni maraton održan je 12. put, a sada su, za razliku od prošle godine kada je sve urađeno u kratkom vremenskom roku zbog epidemije koronavirusa, organizatori natenane priredili učesnicima još jednu nezaboravnu noć.

Atletsko-rekreativni klub „Fruška gora“ iz Novog Sada potrudio se da i sada sve bude pod konac i trkačima je dao mogućnost da biraju jednu od tri staze – maratonsku, polumaratonsku i minimaraton od 4,2 km.

Učesnici najkraće i najduže deonice, startovali su u 20 časova, a oni na 21,1 km u 22 č.

!!!

Miljurko Đurković je ime koje ne sme da se ne pomene kada je reč o Novosadskom noćnom maratonu. Jedini je koji je na svakom do sada istračao 42,1 km, pa se tako našao na startu i ove godine i za 5:39:55 završio je najdužu trku. Svaka čast!

Pobednik maratonske staze od 42,1 km bio je Dalibor Jovičić (AK Vinjak runners Jovičić brothers and wifes) iz Bosne i Hercegovine koji je zabeležio rezultat od tri sata, sedam minuta i 47 sekundi. Član kluba organizatora ARK „Fruška gora“ Uglješa Nikolić osvojio je srebrnu medalju pošto je trku završio za 3:09:48, dok je Dragan Mladenović (ARK Duge staze Svilajnac) zauzeo treće mesto vremenom 3:25:05.

Kod dama je, očekivano, najbrža bila Jamanta Šafranj iz Subotice (ARK Tron) kojoj je do cilja bilo potrebno 3:40:54. Kristina Gudelj (ARSU Sledi me) bila je druga vremenom 4:27:51, a trećeplasirana je bila Ljiljana Latinović (Sportski klub Vidikovac) rezultatom 4:38:34.

U polumaratonskoj trci epitet najbržeg pripao je Iliji Kiroskom (NRC, Nike + Run Club) koji je 21 km prešao za jedan sat, 21 minut i 51 sekundu. Milošu Đurđeviću (OAK Beograd) pripalo je srebro (1:22:14), a bronza Branislavu Srdiću (AK Maraton Hajduk tim, Kula) koji je štopericu zaustavio na 1:22:16.

Na pobedničkom postolju u ženskoj konkurenciji našle su se najbrža, Lara Hofman rezultatom 1:31:34, pa Stefana Cerovina (Adidas runners Belgrade) koja je drugu poziciju osigurala sa 1:32:01 i trećeplasirana Jelena Sarić (Rečna flotila) vremenom 1:39:25.