Plivači uhvatili zalet na "Prvoj trci 1889" u Somboru

19. jun 2021.

plivanje na otvorenom prva trka 1889 sombor

facebook

Sezona u plivanju na otvorenim vodama u Srbiji zvanično je počela „Somborskim maratonom – Prva trka 1889“ na kojem se rekordan broj učesnika nadmetao na dve deonice – 2 km i 5 km.

Dužu trku trojica prvoplasiranih odradili su ispod granice od sat vremena, a najbrži je bio Nemanja Živković (od 18 do 19 godina) iz Radničkog 1969 koji je štopericu zaustavio na 58 minuta i devet sekundi . Njegov klupski drugar Nikola Ratkov (20–24) na cilj je stigao posle 12 sekundi, a Erik Pešti (16–17/PK Marathon Bačka Topola) je rezultatom 59:16 osvojio bronzu.

Kod pripadnica lepšeg pola, Nađa Lazarević (16–17/Valis) je vremenom 1:04:10 trijumfovala ispred koleginice Maše Cvetković (14–15) koja je završila trku za 1:05:19, a na postolju im se pridružila Reka Varga (Swim Star) pošto je isplivala 1:05:46.

Skoro duplo više učesnika bilo je u kraćoj trci na 2 km, gde su trijumfovali Kristina Čabi (14–15/PK Senta) i Zoltan Pavić (50–54/DPA Sombor). Kristini je bilo potrebno 18 minuta i 34 sekundi, a iza nje se našla Timea Erdeg (Swim Star) koja je obezbedila srebro – 19:22. Teodora Stanković (12–13/SSK Polet) zauzela je treću poziciju – 19:27.

Pavić je doo pobede došao za 17:39, dok je Marko Lončarski (14–15/Swim star Bečej) vremenom 18:16 uzeo srebro, a Milorad Jakšić (30–34/PK Vojvodina Novi Sad) bronzu – 18:22.