Carski provod na četvrtom kolu Vojvođanske treking lige

06.06.2023. | Avantura, Treking | 0 Komentara

Posle Šida, Inđije i Subotice na red je došla još jedna uživancija – Carska bara. U ovom dragulju prirode održano je četvrto kolo Vojvođanske treking lige, a sva sreća, vreme je u ovom nestabilnom i kišnom periodu, poslužilo učesnike i organizatore.

Treking je bio u sklopu manifestacije 31. susreti planinara koje je organizovao Klub planinara „Zrenjanin”. Koliko su trkači i šetači bili oduševljeni prizorima u Specijalnom prirodnom rezervatu ptica močvarica „Stari Begej-Carska bara” toliko nisu mogli da ostanu ravnodušni na gostoprimstvo domaćina.

Oko 140 ljudi se našlo na terenima ovog prelepog lokaliteta i trčali su, ili šetali, jer je poenta trekinga da svako od starta do cilja prođe svojim tempom, na jednoj od tri ponuđene deonice. Mala staza je bila dugačka 15,2 km, srednja 20,4 km, a velika 30,1 km.

Lentu za start pre početka držale su načelnica u KP „Zrenjanin” Aleksandra Todorov i generalna sekretarka Sportskog saveza Zrenjanina Vukosava Đapić Atanacković.

Po sunčanom danu špartali su takmičari iz Zrenjanina, Novog Sada, Inđije, Beograda, Šapca, Rumunije, Subotice, Stare Pazove, Bele Crkve, Bečeja, Rume, Pančeva.

POVEZANE VESTI
Tradicionalno uživanje: Na 21. Bukovačkom maratonu održano i šesto kolo Vojvođanske treking lige
Vrelo leto ‘23 u Čortanovcima – stazama sedme umetnosti na 5. kolu Vojvođanske treking lige
Sever Bačke, tri jezera, peščara – recept u kom se uživalo na trekingu kod Subotice
VTL: Za čistu desetku – sa Vršačkih planina svi otišli oduševljeni
Jubilarnim 10. Šidskim novogodišnjim maratonom startovala treking sezona

Sledeće kolo je u uvek zanimljivim Čortanovcima, 26. avgusta kada se održavaju Dunavske čarolije.

Rezultati apsolutno
Velika staza 30,1 km
1. Boris Činčurak (Alma Mons Novi Sad) 2:09:50
2. Dušan Karas (Železničar Inđija) 2:24:34
3. Liviu Chelciov (Alergotura Rumunija) 2:31:43

1. Tamara Isaković Kovačević (Cer Šabac) 3:22:04
2. Ljiljana Pavlović (Čivija Šabac) 4:00:22
3. Verica Ćorić (Alma Mons Novi Sad) 4:04:20

Srednja staza 20,4 km
1. Dejan Bator (Spartak Subotica) 1:45:09
2. Nenad Kurilj (Železničar Inđija) 1:55:09
3. Milan Avram (Stara Pazova) 2:09:21

1. Anja Janković (Železničar Inđija) 1:57:18 (treća u generalnom plasmanu)
2. Maja Živkov (Novi Sad) 2:04:02 (četvrta u generalnom plasmanu)
3. Teodora Mladenović (Železničar Inđija) 2:28:06

Mala staza 15,2 km
1. Adrian Nasradi (KP Zrenjanin) 1:18:40
2. Miša Segedi (Železničar Inđija) 1:19:08
3. Filip Lalić (Pančevo) 1:20:11

1. Vedrana Gvozdenović (Balkan Beograd) 1:30:46
2. Nataša Naletina (Balkan Beograd) 1:40:16
3. Marina-Florica Chelciov (Rumunija) 1:46:21

 

Foto: Vojvođanska treking liga/PK Adrenalin

Podeli sa prijateljima:

PROČITAJTE JOŠ