Nora Bognar i Veljko Ljubojević najbolji na državnom prvenstvu u sportskom penjanju na prirodnoj steni

03.06.2024. | Planinarstvo | 0 Komentara

Prvo kolo državnog prvenstva u sportskom penjanju na prirodnoj steni održano je u Užicu 25. maja u disciplini težinsko penjanje i u svim uzrasnim kategorijama (deca, juniori, seniori).

POVEZANE VESTI
Nora Bognar i Aron Tot najbolji na steni Petrovaradinske tvrđave
Bravurozni nastupi: Staša Gejo predvodila penjače kod Rćanske pećine
INTERVJU – Staša Gejo i u 2023. godini u svetskom vrhu: Realan odlazak na Olimpijske igre u Pariz

Za potrebe takmičenja opremljeno je 12 novih smerova, a seniori i stariji juniori  su imali na raspolaganju ukupno 26 smerova težine od 5c do 8b. Deca i mlađi juniori penjali su na top-rope osiguranje odozgo 8 smerova težine od 5c do 6c. Učestvovalo je ukupno 97 takmičara, od kojih 64 u seniorskoj, a 33 u kategorijama dece i juniora.

U muškoj konkurenciji pobedio je Veljko Ljubojević iz SPK „Granit” iz Beograda, vicešampion je bio domaći penjač, član SPK „Stari grad” Matej Knežević, dok se bronzom okitio Oleg Korocenko iz PK „Adrenalin” iz Novog Sada.

U ženskoj konkurenciji nije bilo mnogo iznenađenja i pobedila je Nora Bognar iz subotičkog „Spartaka”, drugo mesto pripalo je Antonini Brdarić iz SPK „Pentraks” iz Kikinde, a treće je zauzela Milica Vrućinić iz niškog „PAEK”-a.

Nastupili su iskusni takmičari iz svih delova Srbije, a ono što je ostavilo naročito pozitivan utisak je debitantski nastup penjača iz Prijepolja. Pored perspektive za razvoj u penjanju pokazali su sportski duh i plemenitost.

Organizator državnog prvenstva bio je Sportsko-penjački klub „Stari grad” iz Užica, uz podršku Planinarskog saveza Srbije i Komisije za sportsko penjanje PSS. Domaćin je obeležio jubilej, 10 godina postojanja kluba i tom prilikom najboljim takmičarima uručene su plakete.

Plasmani ostalih kategorija
Muškarci U20, stariji juniori
1. Veljko Ljubojević (SPK Granit)

Muškarci U18, juniori A
1. Bratislav Krstonošić (SPK Pentrax)
2. Ivan Gusev (PK Adrenalin)

Muškarci U16
1. Damjan Rapić (PSK Spartak)
2. Srđan Todorović (PK Adrenalin)
3. Arsenije Dožić (PK Adrenalin)

Žene U16
1. Darina Žikić (PAEK Niš)
2. Kira Rafai (PSK Spartak)
3. Lena Kaljević (Zlatno uže)

Muškarci U14
1. Pavle Morgenštern (SPK Stari grad)
2. Mateja Čeganjac (SPK Stari grad)

Žene U14
1. Nada Spasić (PK Adrenalin)
2. Teodora Đokić (PK Zemun)
3. Dunja Bajić (PK Adrenalin)

Muškarci U12
1. Adam Medđeši (PSK Spartak)
2. Lazar Morgenštern (SPK Stari grad)

Žene U12
1. Minja Kozlovački (Zlatno uže)
2. Ružica Spasić (PK Adrenalin)
3. Anastasija Smaževskaja (PK Zemun)

 

Foto: Planinarski savez Srbije

Podeli sa prijateljima:

PROČITAJTE JOŠ