Ognjen Stojanović 13. put prvak Balkana, bronza Lani Gavrilović

24.09.2023. | Triatlon | 0 Komentara

Srpski triatlonac Ognjen Stojanović još jednom je dokazao da mu nema ravnog na Balkanu. Novosađanin je osvojio trinaestu seniorsku titulu na Balkanskom prvenstvu, dok je juniorka Lana Gavrilović prvi put došla do postolja u elitnoj trci pošto je uzela bronzu.

Na takmičenju u Baru Stojanović je u sprintu (750 m plivanja u Jadranskom moru, 20 km vožnje bicikla po gradu i 5 km trčanja pored mora) pobedio rezultatom 54 minuta i dve sekunde (plivanje 9:40, bicikl 26:33, trčanje 15:53).

Do 13. zlata na isto toliko šampionata Balkanskog poluostrva i 15 godina od prve seniorske titule, Ognjen je stigao pre Bugarina Aleksandera Božilova (54:49) i Mađara Petera Benedeka (55:21) u apsolutnoj konkurenciji.

Juniorka Lana Gavrilović iz Sremske Mitrovice bila je odlična u elitnoj trci na svom drugom seniorskom šampionatu Balkana. Posle titule i više medalja u mlađim kategorijama, Lana je prvo seniorsko odličje osvojila pošto je sprint trku završila za jedan sat, pet minuta i 14 sekundi (plivanje 10:32, bicikl 31:37, trčanje 20:52). Zlato je ovog puta pripalo Hrvatici Niki Rimaj (1:04:43), a srebro Luni Sraki iz Slovenije (1:05:03).