Vlasinski triatlon: Vladimir Danko i Lana Gavrilović prvaci države

31.07.2023. | Triatlon | 0 Komentara

Vlasinski triatlon samoprevazilaženja ponovo je bio prava poslastica za takmičare. Organizator, Šri Činmoj Maraton Tim, u saradnji sa Srpskim triatlonom i opštinom Surdulica, još jednom je posao odradio na visokom nivou i učesnicima priredio lepu trku u odličnim uslovima.

Održano je pet trka u različitim uzrasnim kategorijama, a glavna je bila olimpijska distanca – 1,5 km plivanja, 40 km vožnje bicikla i 10 km trčanja. Ujedno je to bilo i Prvenstvo Srbije, a titule su osvojili Lana Gavrilović (TK Sava Sremska Mitrovica) i Vladimir Danko (Triogy racing Novi Sad).

Lana, juniorka, do ubedljive pobede je stigla za dva sata, 12 minuta i 31 sekundu. Iva Đukić, mlađa seniorka (Sporticus Beograd) postala je vicešampionka Srbije pošto je trku završila za 2:22:34, dok je juniorka Natalija Šešlija (Triogy racing) osvojila bronzu rezultatom 2:24:07.

Danko je trijumfovao vremenom 2:07:34 ispred Artemija Dacenka (Tamiš Pančevo) koji je štopericu zaustavio na 2:09:23, dok je Bogdanu Jelači, takođe iz Pančeva, pripala bronza (2:10:11). U apsolutnoj konkurecniji treći je bio Makedonac Igor Dimovski (2:09:29).

Sledeća dva takmičenja u kalendaru Srpskog triatlonu su akvatloni u Banatskom Velikom Selu (6. avgust) i državno prvenstvo u Vršcu (13. avgust).