Danko i Šešlija pobednici olimpijskog triatlona na Srebrnom jezeru

19.06.2023. | Triatlon | 0 Komentara

Prvi put su se ove sezone triatlonci i triatlonke na teritoriji naše zemlje takmičili na olimpijskoj distanci (1,5 km plivanja, 40 km vožnje bicikla i 10 km trčanja).

Trka u okviru Kupa Srbije održana je na Srebrnom jezeru, na Gradištanskoj plaži, kod brane. Pored glavne trke takmičari su odmerili snage i u sprint triatlonu (750 m, 20 km, 5 km), super sprintu za kadetski uzrast (400 m, 10 km, 2,5 km), super fastu za mlađe kadete (200 m, 5 km, 1 km) kao i u pionirskom triatlonu (50 m, 2 k, 500 m).

Bio je to uspešan dan za novosadski klub TriOgy racing pošto su u apsolutnoj kategoriji olimpijskog triatlona pobedili njegovi članovi Vladimir Danko rezultatom dva sata, sedam minuta i 38 sekundi i Natalija Šešlija koja je na cilj stigla za 2:27:59, dok je Miona Bošković osvojila srebro (2:30:42).

Danko je u konkurenciji 59 takmičara bio brži od drugoplasiranog Bojana Đurića (11Tri) koji je štopericu zaustavio na 2:16:15 i Maksima Kosjakova (2:16:37) koji je osvojio bronzu.

Natalija Šešlija bila je najbolja od osam učesnica najduže distance na Srebrnom jezeru. Trku je završila pre Mione Bošković, kao i Anete de Kandije (TK Olimpija Bor) kojoj je bilo potrebno 2:44:06 da pređe stazu.

U konkurenciji standardnih štafeta prva je bila Dzftri (2:27:46), druga Omladinci (2:30:12), a treća Olimpija (2:34:33), a u kompanijskim je pobedila Prodyna (2:18:02), ispred Lika a Bosch black (2:23:31) i NIS 1 (2:35:36).

Pored takmičara iz srpskih klubova, nadmetali su se i gosti iz Bugarske, Rumunije, Rusije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Organizator trke bilo je Sportsko udruženje 11Tri iz Beograda, uz pokroviteljstvo opštine Veliko Gradište i Sportskog saveza Velikog Gradišta.

Sledeća trka u Srbiji u kalendaru Srpskog triatlona je državno prvenstvo u duatlonu u Arilju 22. jula.