Vršac Windy duatlon u znaku Kragujevčana

10.04.2023. | Triatlon | 0 Komentara

Posle tri akvatlona, na red je u Vršcu došao i duatlon, ali za početak sezone, jer će se u avgustu održati četvrti put i disciplina sa plivanjem i trčanjem.
Ovog puta Triatlon klub „Achilles” napravio je spektakularnu trku u centru, gde je na Trgu Svetog Teodora Vršačkog bio start, a vožnja bicikla i trčanje odvijali su se ulicama grada. Premijerni duatlon u ovom banatskom mestu protekao je na najbolji način, u šta se nije ni sumnjala kada se uzme u obzir organizacija prethodna tri akvatlona.

Uvek je najteže kada se nešto organizuje prvi put. Ovo je bilo daleko komplikovanije od akvatlona, jer je bilo potrebno zatvoriti međunarodne puteve. U Vršcu su uvek bile zatvorene najviše dve ulice, a mi smo zatvorili dvadeset i dve. Bio je to složen i težak projekat. Srećom, sve je prošlo kako treba i imali smo lepu međunarodnu trku u samom centru grada – istakao je organizator Kristifor Manču.

Pored domaćin takmičara učestvovali su i gosti iz Rumunije, njih 20, Francuske, Nemačke, Crne Gore i Brazila. Bilo je ukupno 109 takmičara, a 12 štafeta.

Glavna trka obuhvatala je 5,2 km trčanja (šest krugova), 20 km bicikla (šest krugova) i još 2,6 km trčanja (tri kruga).

Pobednici triatlonskog takmičenja u apsolutnoj kategoriji su članovi Kluba ekstremnih sportova „Kragujevac” Iva Pavlović i Strahinja Trakić.

U odnosu na prvu trku u kalendaru Srpskog triatlona, održanu sedam dana ranije u Zasavici, juniorka Iva i mlađa seniorka Lana Gavrilović (STU Sava Sremska Mitrovica) zamenile su pozicije. Iva je sada trijumfovala rezultatom jedan sat, devet minuta i 10 sekundi. Lana je osvojila drugo mesto pošto je trku završila za 1:10:18, a na trećoj poziciji našla se Miona Bošković (Triogy racing Novi Sad) koja je štopericu zaustavila na 1:17:54.

Strahinja Trakić je opravdao ulogu favorita i jedini je stazu prešao ispod jednog sata – 58 minuta i 27 sekundi. Vladimir Danko (Triogy racing Novi Sad) zauzeo je drugo mesto (1:02:19) a takmičar iz Rumunije, junior Robert Kis treće (1:03:52).

Sledeća trka je duatlon u Pančevu u organizaciji TK „Tamiš” 23. aprila.